Gameplay Wiedźmina 3 na Switch – jak powstawała gra?
Patrząc na to, jak pięknie rozwija się CD Projekt RED, możemy być tylko dumni. Zapewne niewiele osób wróżyło firmie z Polski taki ogromny, światowy sukces. Dzieło studia sprzedało się w oszałamiającej ilości sztuk, a teraz zmierza dodatkowo na Nintendo. Jak prezentuje się gameplay Wiedźmina 3 na Switch i jak wyglądał proces przenoszenia produkcji?
Sukces Wiedźmina 3 jest oczywiście w pełni zasłużony. Nie chodzi tu nawet o poletko, które nazywa się RPG, ale o cały świat gier komputerowych. To było i nadal jest wielkie wydarzenie, bo CD Projekt RED udało się stworzyć ogromną, wyglądającą przepięknie i doskonale napisaną produkcje, która bawi praktycznie każdego z graczy. Teraz będą mogli spróbować jej także posiadacze Nintendo Switch, bo tytuł zadebiutuje na przenośnej konsoli w październiku tego roku. Jak wygląda gameplay oraz jak powstała nowa wersja Wiedźmina?
Gameplay Wiedźmina 3 na Switch
Jak wygląda gameplay Wiedźmina 3 na Switch? Naszym zdaniem rewelacyjnie, choć oczywiście nie jest to ten sam poziom, co w przypadku najbardziej wypasionego komputera. To oczywiście logiczne, bo przecież konsola od Nintendo ma swoje ograniczenia, ale daje też możliwość na ogrywanie tytułów z dala od domu i telewizora czy monitora. Dzięki temu można zabierać na wakacje czy w drodze do pracy swoje ulubione tytuły. Teraz dołączy do nich także Wiedźmin 3: Dziki Gon, który 15 października będzie już dostępny na urządzeniu Japończyków.
Sama gra wygląda przepięknie na Switch, choć można odnieść wrażenie, że jest nieco „rozmyta”. Tak przynajmniej twierdzą redaktorzy EuroGamer’a, którzy mieli już możliwość przetestowania produkcji u siebie. Należy jednak pamiętać, że gameplay Wiedźmina 3 na Switch wygląda w taki, a nie inny sposób, dlatego, że rozdzielczość wyjściowa to 720p. Trudno porównywać to do tego, co oferuje PlayStation 4 czy PC-ty. Jednak redaktorzy są zgodni w jednym – to naprawdę wygląda bardzo dobrze, więc istnieje spora szansa na kolejny sukces od CD Projekt RED, które tym razem może zdominować zupełnie nową dla siebie platformę. A jak powstawała nowa wersja Wiedźmina?
Jak powstawał Wiedźmin 3 na Nintendo Switch?
Redaktorzy z Digital Foundry postanowili przepytać trochę twórców gry na temat samego procesu powstawania Wiedźmina 3 na Nintendo Switch. Odpowiedzi udzielał im Piotr Chrzanowski, czyli starszy producent w firmie, który przyznał między innymi to, że gra przenoszona była przez okres około jednego roku. Czyli możemy sobie wyobrazić, jaki ogrom pracy został w to włożony. Jednak samo CD Projekt RED nie uczestniczyło w pracach tak, jak można to sobie wyobrażać. Samym przenoszeniem oraz adaptacją na potrzeby Nintendo Switch, zajęła się firma Saber Interactive, która od „Redów” zyskała merytoryczne wsparcie.
Czy gracze powinni obawiać się tego, że gameplay Wiedźmina 3 na Switch będzie różnił się czymś od tego, co znają chociażby z konsoli Sony PlayStation 4? Według Piotra Chrzanowskiego nie, bo tak wypowiedział się o grze i ulubionym fragmencie w niej:
„To to samo doświadczenie. Grasz w produkcję, czujesz to samo, masz wszystkie systemy, więc nie odczujesz, że coś jest wycięte – to płynna rozgrywka. Jeśli pytasz o jeden konkretny obszar, uwielbiam rynek Novigrad. Wiesz, że mamy tam taką samą liczbę NPC, jak na PlayStatnion 4. W niektórych przypadkach mamy ograniczony zasięg rysowania, ale tak, powiedziałbym, że mieliśmy taką samą liczbę, jak na tej platformie.”
Czy warto zagrać jeszcze raz?
Na to pytanie odpowiedź zdaje się być banalnie prosta. Oczywiście, że warto zagrać, bo przecież to Wiedźmin 3! Spotkaliśmy się kiedyś ze stwierdzeniem, że „zazdrościmy tym, którzy będą grali w Wiedźmina 3 po raz pierwszy. Sami chcielibyśmy to zrobić” i w pełni się z tym zgadzamy. Produkcja jest ogromna i za każdym razem potrafi wywoływać emocje, które ciężko opisać. Zasiadając do niej na platformie Nintendo Switch, z pewnością te emocje także się pojawią, więc zdecydowanie warto. Do premiery już niedaleko. Pełen wywiad znajdziecie TUTAJ.
Nowe gry oraz konsole, które przeniosą was do zupełnie innych światów, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.
Źródło: EuroGamer / Digital Foundry / YouTube / Opracowanie własne